مطالبی که قرار است در این مقاله بخوانید: نمایش

اکسنت وال(دیوار شاخص) چیست؟

اکسنت وال یا دیوار شاخص یکی از ترندهای مطرح و به روز دنیای معماری داخلی محسوب می شود. اکسنت وال به دیواری گفته می شود که جنس، رنگ، بافت و طرح آن متفاوت با سایر دیوارهای فضای داخلی باشد. به آسانی با تغییر یک دیوار می توان فضا و سطح انرژی خانه خود را تغییر دهید.

اکسنت وال(دیوار شاخص) چیست؟

در سطح نهایی دیوار شاخص می توان از رنگ، کاغذ دیواری، آجر و سنگ مرمر استفاده کرد. همان طور که از اسمش پیدا است. دیوار شاخص الگوی تکراری که توسط سایر دیوارها به وجود آورده است می شکند. به خصوص وقتی دیوارها با یک تک رنگ رنگ آمیزی شده باشند. می توان برای کل دیوارهای اتاق از آجر، سنگ و کاغذ دیواریا ستفاده کرد و دیوار شاخص را بدون هیچ گونه رنگ و بافتی ساده باقی گذاشت. دیوار شاخص می تواند در هر فضایی از خانه و هر دیواری استفاده کرد به شرط اینکه باید و نباید ها را بدانیم.

اکسنت وال(دیوار شاخص) چیست؟

نکات

) از اینکه از رنگ های بلد برای دیوار شاخص خود استفاده کنید، نترسید.
۲) فراموش نکنید دیوار اکسنت وال فقط مربوط به استفاده از رنگ متفاوت نمی باشد، شما می توانید از آجر، سنگ مرمر یا به عبارتی مصالح متفاوت برای ایجاد تفاوت استفاده کنید. همچنین استفاده از گالری عکس ها، قفسه بندی یک دیوار، می تواند آن را به اکسنت وال تبدیل کند.
۳) استفاده از کاغذ دیواری را فراموش نکنید، شما می توانید از کاغد دیوارهایی با رنگ های بلد و طرح دار و با بافت های متفاوت استفاده کنید.
۴) دیوار شاخص شما سقف فضای زندگی شما باشد. ولی در انتخاب رنگ سقف فضا باید دقت کنید زیرا رنگ های تیره تر باعث می شود که ارتفاع اتاق کوتاه تر دیده شود.

اکسنت وال(دیوار شاخص) چیست؟

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره ذیل تماس بگیرید

۰۹۱۲۷۹۶۶۵۰۵
۸۸۵۱۴۷۴۳
۸۸۱۷۳۸۱۷