دفتر کار برای افراد حرفه ای در بیشتر صنعت ها بیشتر از مکانی برای کار محسوب می شود. دفتر کار خانه دوم است، جایی است که شما به رویاهای خود می رسید، با افراد مختلف ارتباط برقرار می کنید، دوست پیدا می کنید و… . مطب های دندانپزشکی نه تنها ب سایر حرفه ها تفاوتی دارند بلکه بیشتر از آنها باید به طراحی محیط کاری خود اهمیت بدهند. به همین علت طراحی مطب دندانپزشکی بسیار اهمیت دارد. یک طراحی حرفه ای و مناسب به نیاز های بیماران و کادر درمانی نیز باید توجه کند.

اکثر افراد پیش زمینه ذهنی خوبی از فضاهای درمانی درمانی ندارند. و این امر موجب استرس آنها می شود. یکی از نکات کلیدی در طراحی مطب دندانپزشکی از بین بردن اضطراب بیمار است. به این منظور در این مقاله سه نکته برای طراحی مطب دندانپزشکی اشاره شده است.

سه نکته مهم برای طراحی مطب دندانپزشکی

طراحی مدرن و به روز کلینیک دندانپزشکی

مطب دندانپزشکی خود بر خلاف فضاهای درمانی معمولی طراحی کنید، از بهترین و مرغوب ترین مصالح ممکن استفاده کنید. برای فضای انتظار و پذیرش خود طراحی خاصی در نظر بگیرید. متناسب با لابی انتظار مبلمانی خاص برای کلینیک خود طراحی کنید. ترکیب رنگ سفید و رنگ های انرژی بخش جلوه ای مدرن و زیبا به فضای کلینیک شما می بخشد.

طراحی مطب دندانپزشکی

استفاده از اکسسوری ها

حتما در طراحی مطب دندانپزشکی خود از اکسسوری استفاده کنید. استفاده از اکسسوری ها سبب می شود فضای کلینیک شما از حالت سرد و خشک به دوستانه و انرژی بخش تبدیل شود. می توانید از اکسسوری هایی با یک تم رنگ و متناسب با رنگ مبلمان و دیوارها استفاده کنید.

طراحی مطب دندانپزشکی

احترام به حریم خصوصی

در طراحی مطب دندانپزشکی خود حتما به حریم خصوصی بیماران و کادر درمانی خود توجه کنید. فضای کاری پرنسل لزومی ندارد در معرض دید بیماران قرار گیرد. همچنین اتاق های درمانی نیز باید حریم خصوصی داشته باشند تا بیمار و دندانپزشکی احساس راحتی کنند.

طراحی مطب دندانپزشکی

همچنین بخوانید

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره ذیل تماس بگیرید

۰۹۱۲۷۹۶۶۵۰۵
۸۸۵۱۴۷۴۳
۸۸۱۷۳۸۱۷